Megelli 125R Sport
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Megelli 125R Sport 2013
Motor och drivlina
| Håldiameter | 56.5 mm |
|---|---|
| Takt | 49.5 mm |
| Motoreffekt | 10 hk |
| Varvtal vid maximal effekt | 9000 varv/min |
| Vridmoment | 9.4 Nm |
| Varvtal vid vridmoment | 6500 varv/min |
| Transmission | Kedja |
| Antal växlar | 5 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | Luft |
| Slagvolym | 125 cm3 |
Chassi
| Ram | Aluminium |
|---|
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|
Mått och vikter
| Bredd på framhjul | 100 mm |
|---|---|
| Höjd på framhjul | 70 % |
| Diameter på framhjul | 17 tum |
| Bredd på bakhjul | 130 mm |
| Höjd på bakhjul | 70 % |
| Diameter på bakhjul | 17 tum |
| Längd | 1990 mm |
| Bredd | 780 mm |
| Höjd | 1060 mm |
| Hjulbas | 1350 mm |
| Säteshöjd | 750 mm |
| Torrvikt | 124 kg |
| Bränsletankskapacitet | 11 l |
| Högsta hastighet | 105 km/h |
| Licensefterlevnad | A1 |
Megelli 125R Sport Historik
Megelli 125R Sport 2012

10 HP
124.1 cm3
120 kg
Megelli 125R Sport 2011

10 HP
124.1 cm3
120 kg
Vanliga frågor däck Megelli 125R Sport
- Vilka däck rekommenderas för närvarande av 1000PS-redaktionen för denna modell?
Prisvärd allroundmaskin för lätta motorcyklar
För den dagliga pendlingen till jobbet och korta weekendresor. Sportiga däck från andra raden - bra pris/prestandaförhållande.
Frågor och svar Megelli 125R Sport
- Vilken av dem är bäst? Megelli 125R Sport eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Megelli 125R Sport?
- Jämfört med andra Supersport motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Megelli 125R Sport motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Megelli 125R Sport?
- Det finns en mycket svag efterfrågan på en Megelli 125R Sport efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Megelli 125R Sport Bilder
Källa: 1000PS

